0

Korzyści płynące z księgowości zewnętrznej

Niezależnie od tego, czy posiada się małą jednoosobową firmę, średnią zatrudniającą kilka osób, czy też wielkie przedsiębiorstwo, jednym z podstawowych czynników sprawnego jej funkcjonowania jest rzetelne prowadzenie rachunkowości. Tu nasuwa się pytanie: prowadzić ją samodzielnie, zatrudnić pracownika – własną księgową, a może skorzystać z usług biura rachunkowego.

Poniżej przedstawiamy korzyści płynące z ostatniej opcji, a więc przekazania usług księgowo-kadrowych firmie zewnętrznej.

 • Oszczędność czasu
  Dzięki współpracy z Biurem Rachunkowym Przedsiębiorca może skupić się na ulepszaniu swojej firmy i płynących z tego korzyściach, nie myśląc o sprawach związanych z księgowością.

 

 • Bezpieczeństwo
  Profesjonalne Biura Rachunkowe posiadają ubezpieczenie OC, na pokrycie wynagrodzenia w razie wyrządzenia szkody, a ponadto ciągłe szkolenia, aktualizacja wiedzy na temat przepisów prawa podatkowego sprawia, że księgowość będzie prowadzona rzetelnie a właściciel może „spać spokojnie”.

 

 • Wygoda
  Przedsiębiorca jedynie dostarcza potrzebne dokumenty i faktury, w wybrany przez siebie sposób (osobiście, pocztą, e-mailem) a Biuro zajmuje się już resztą. Dodatkowym udogodnieniem jest opcja reprezentowania przez Biuro Rachunkowe Klienta, po podpisaniu odpowiednich pełnomocnictw, w różnych urzędach, a także w przypadku kontroli Urzędu Skarbowego czy ZUS możliwość przeprowadzenia jej w siedzibie biura rachunkowego.

 

 • Niższe koszty
  Przekazanie pełnej księgowości w ręce Biura Rachunkowego sprawia, że przedsiębiorca nie musi tracić środków na stworzenie miejsca pracy dla własnej księgowej czy na zakup komputera i specjalnego oprogramowania. Nie ma również zmartwień dotyczących absencji pracownika czy organizowaniu za niego zastępstwa. Co najważniejsze kompleksowa usługa księgowo-kadrowa pozwala znacząco obniżyć wydatki.

 

Z racji doświadczenia i wiedzy pracowników Biur Rachunkowych zdobytych we współpracy z innymi firmami, Przedsiębiorca może otrzymać fachową i szybką pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z księgowością, kadrami czy płacami.

Dodaj komentarz